Nauka jazdy na koniu z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym rodzajem spędzania wolnego czasu. Dobroczynny wpływ koni na człowieka jest oczywisty. 

Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka – mięśnie nóg, pośladków, brzucha, kręgosłupa, kształtowanie prostej postawy oddziałuje również na sferę psychiczną. Zwiększa pewność siebie, ukoi nasze skołatane nerwy, kształtuje odpowiedzialność, rozwija umiejętności współdziałania w grupie. Konie to uosobienie piękna, siły, gracji  ale też  lojalność, oddania i zaufania. Gdy mamy do czynienia z koniem o łagodnym charakterze, możemy się spodziewać, że będzie prawdziwym przyjacielem.

Kto jeździ konno na pewno długo może opowiadać czym dla niego jest jeździectwo  i kontakt z tym wyjątkowym zwierzęciem.. :)

Kto chce rozpocząć swoją przygodę w siodle  lub  sprawdzić swoje umiejętności jeździeckie zapraszam do stadnin w okolicach Sandomierza.

Co oferują stadniny

  • Oprowadzanki   15 minut

Jest to pierwszy kontakt z koniem. Dla dzieci niesamowita atrakcja.  W zależności od  dostępnego konia można wyprowadzić, pogłaskać i dosiąść. Jest to 10 min na padoku ale pełne wrażeń. Są ćwiczenia,  jazda przodem i tyłem, a na koniec wizyta w stajni i karmienie siankiem. 

  • Nauka jazdy na lonży 30 minut

Nauka dla początkujących z uwzględnieniem wieku, stopnia zaawansowania, uwarunkowań psychicznych. Głównie jest to praca nad równowagą i koordynacją ruchową. 

  • Jazda samodzielna max dla 2 osób 45 minut.

Zajęcia mają charakter indywidualny w zależności od stopnia zaawansowania jeźdźca.

 

Zapraszamy do stadniny  :)