Rejs łodzią flisacką jest wyjątkową atrakcją dostępną od maja do listopada.

Pobyt na Sandomierce to… wspaniały relaks. Szum wody, dotyk drewna, widoki i bardzo pozytywny sternik – wszystko to pozostawia niezapomniane i miłe wrażenia. 

Grzegorz Świtalski (właściciel łodzi), to pasjonat, który wyczuwa potrzeby swoich gości. Towarzyszy zarówno rozmową – opowiadając anegdoty, historie miasta i Wisły - jak i milczeniem, pozwalając cieszyć się szumem wody i kojącym słońcem. Ma też cierpliwość do dzieci i ich wścibskich chęci do penetrowania łodzi czy podjęcia steru - przetestowane :).

  • Co możemy zobaczyć z poziomu Wisły?

To zależy od pory dnia i długości rejsu.

Wersja podstawowa to 1h rejs - zobaczymy panoramę miasta Sandomierz, Winnicę Nadwiślańską, zielone brzegi oraz to, co Wisła sama zechce nam zaoferować - czasem są to łachy piasku na których możemy spotkać polujące czaple, kormorany a nawet Bielika.

Łódź zabiera do 12 osób a koszt 1h rejsu to ok 250 zł od składu. Zatem warto wybrać się z rodziną czy przyjaciółmi choć w bardziej kameralnym gronie na taki rejs, także warto się pokusić. 

W wersji 2h, poza powyższymi atrakcjami, przy odpowiednim stanie wody jest możliwości zatrzymania się na plaży winiarzy z widokiem na panoramę Sandomierza. Można tam stanąć na piaszczystym lądzie i poczuć piasek pod stopami, podłubać patykiem, znaleźć szczeżuje, a nawet urządzić piknik.

A koszt 2h rejsu to ok 350 zł od składu. 

 

"Sandomierka" jest unikatową łodzią typu "dubas". Szkuty i dubasy były w okresie "Złotego Wieku" największymi jednostkami pływającymi, dzięki którym można było transportować towary w dół i w górę rzeki. Jakie to były towary? Jak bardzo Sandomierz był związany z Wisłą? Jak rzeka wpłynęła na jego rozwój? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się od sternika. Dubas „Sandomierka” został zbudowany przez szkutnika ludowego Dominika Wichmana na początku 2017 roku (Rok Rzeki Wisły). Łódź zwodowano w Sandomierzu 4 maja 2017. Tradycyjny chrzest, czyli uroczyste nadanie imienia „Sandomierka”, odbył się 18 czerwca w Starym Porcie w Sandomierzu.