Mobilne zwiedzanie.

Ta forma zwiedzania jest przeznaczona dla osób, które łatwo i przyjemnie chciałyby

- zapoznać się z lokalizacją i układem najważniejszych zabytków w Sandomierzu

- obejrzeć najważniejsze obiekty Sandomierza z perspektywy poruszającego się pojazdu

- w szybki sposób zapoznać się z historią miasta.

Jest to przejazd trasą najważniejszych miejskich zabytków wraz z informacjami w formie nagrań audio lub opieką przewodnika na życzenie.

Szlak meleksa prowadzi z Rynku na Bulwary Wiślane i z powrotem z uwzględnieniem Wąwozu Królowej Jadwigi oraz następujących zabytków.

Ratusz, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Pałac Biskupi, Dzwonnica, Katedra, Zamek Królewski, Kościół św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bulwar nad Wisłą, Ucho Igielne, Synagoga, Kościół św. Michała, Brama Opatowska, Ratusz. 

Trasa z audio-przewodnikiem to ok 40 minutowy przejazd z jednym przystankiem ok 10 min w Wąwozie Królowej Jadwigi. Przystanek w wąwozie jest tylko informacyjny a warto przejść go w całości i bez pośpiechu. Przewodnik na życzenie połączony z meleksem to ok 3h zwiedzania, gdzie meleks stanowi transport do terenów poza Rynkiem. Przewodnik w ciekawy sposób przybliży Państwu historię miasta, przeprowadzi nas przez cały wąwóz Królowej Jadwigi  i opowie o wyjątkowej architekturze Sandomierza, zwracając  uwagę na istotne szczegóły.

Obie opcje – można nabyć w naszym sklepie z atrakcjami - zapraszamy!